logo

دسته بندی محصولات

جستجو
دسته بندی
فیلتر محصولات
تیلر کولتیواتور
تاریخ انتشار : Jan 02, 20

تیلر کولتیواتور


تیلر کولتیواتور

معرفی تیلر کولتیواتور های موجود در بازار ایران

تفاوت تیلر-کولتیواتور های موجود در بازار چیست؟کدام یک از تیلر کولتیواتور های موجود در بازار مناسب کار من است؟تیلر کولتیواتور 9 اسب با 7 اسب چه تفاوتی دارد؟تیلر کولتیواتور 9 اسب بهتر است یا 7 اسب؟تیلر کولتیواتور گیربکسی بهتر است یا تسمه ای؟

اینها سوال هایی است که ممکن است برای شما پیش آمده باشد واز آنجایی که نمونه ها و اقلام بسیار متنوعی از تیلر کولتیواتور ها در بازار موجود میباشد لذا در این مقاله انواع تیلر ها با توجه به نوع,برند و موارد مصرف را بررسی میکنیم.

 

کولتیواتور 9 اسب دیزلی

به تیلر هایی گفته میشود که موتور آنها از مدل 186f  با 9 اسب بخار و 186fa با 10 اسب بخار قدرت میباشد.

سوخت این موتورها گازوئیل میباشد

گیربکس این دستگاه ها مدل 1100 میباشد که در هر دونوع یکی میباشد.همچنین انتقال قدرت بین موتور و گیربکس بصورت شافت مستقیم با چرخ دنده میباشد.گیربکس آنها دارای شافت P.T.O (شافت هرزگرد خروجی گیربکس جهت استفاده های کاربردی مانند نصب سمپاش,ژنراتور و...)

همچنین تعداد دنده های این دستگاه 3 دنده است که دو دنده جلو یک دنده عقب میباشد.

فرمان این دستگاه ها از مدل جدید(فرمان 9 اسبی) میباشد که شبیه به یک بازو طراحی شده که از طرفین به چپ و راست به راحتی حرکت کرده و همچنین با بالا یا پایین برای تنظیم قد حرکت میکند

چرخ این تیلر ها در بازار در 2 نوع ارائه میشود

چرخ کوچک:لاستیک با اندازه 400 در رینگ 10

چرخ بزرگ:لاستیک با اندازه 500 در رینگ 12 که اغلب دستگاه های موجود در بازار با این نوع لاستیک ارائه میگردند

عرض کار این دستگاه ها 80 تا 130 سانتی متر میباشد و عمق کار آنها از 15 تا 30 سانتی متر میباشد.

تیلرهای موجوددر بازار ایران از این دسته همگی ساخت چین بوده و در هنگام خرید باید به برند های معتبر چینی و ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی آنها در ایران توجه بالایی داشت.

 

کولتیواتور 12 اسب دیزلی

تیلر کولتیواتور با موتور مدل 188f با قدرت 12 اسب بخار میباشد. سوخت این موتور گازوئیل میباشد

گیربکس این دستگاه ها مدل 1100 میباشد که با تیلر های 9 اسب یکسان است. همچنین گیربکس آنها دارای شافت P.T.O (شافت هرزگرد خروجی گیربکس جهت استفاده های کاربردی مانند نصب سمپاش,ژنراتور و...)

انتقال قدرت بین موتور و گیربکس بصورت شافت مستقیم با چرخ دنده میباشد

به طور خلاصه تیلر های 12 اسب و 9 اسب و 10 اسب فقط از نظر موتوری با هم متفاوت هستند و هیچ چیزی در آنها تفاوتی ندارد.

تیلرهای موجوددر بازار ایران از این دسته همگی ساخت چین بوده و در هنگام خرید باید به برند های معتبر چینی و ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی آنها در ایران توجه بالایی داشت.

 

کولتیواتور 7 اسب دیزلی

تیلرهایی با موتور مدل 178f با قدرت 7 اسب و موتورهای 178fa با قدرت 7.5 اسب بخار میباشد. سوخت این موتورها گازوئیل میباشد

گیربکس این دستگاه ها با دستگاه های 12 اسب و 10 اسب و 9 اسب یکسان میباشد یعنی گیربکس این دستگاه ها هم 1100 میباشد.انتقال قدرت بین موتور و گیربکس بصورت شافت مستقیم با چرخ دنده میباشد. همچنین گیربکس آنها دارای شافت P.T.O (شافت هرزگرد خروجی گیربکس جهت استفاده های کاربردی مانند نصب سمپاش,ژنراتور و...).

همچنین تعداد دنده های این دستگاه 3 دنده است که دو دنده جلو یک دنده عقب میباشد.

چرخ این تیلر ها در بازار در 2 نوع ارائه میشود

چرخ کوچک:لاستیک با اندازه 400 در رینگ 10که اغلب دستگاه های موجود در بازار با این نوع لاستیک ارائه میگردند

چرخ بزرگ:لاستیک با اندازه 500 در رینگ 12

عرض کار این دستگاه ها 80 تا 110 سانتی متر میباشد که قابل افزایش تا 130 سانتی متر میباشد و عمق کار آنها از 15 تا 30 سانتی متر میباشد.

به طور خلاصه این نوع تیلر از نظر قدرت با دستگاه های 9 اسب و 10 اسب تفاوت چشم گیری ندارد فقط چون از نظر ابعاد از تیلر های 9 اسب و 10 اسب کوتاه تر هستند برای استفاده زیر درختان کوتاه قد و پر شاخ و برگ کارا تر میباشند و بخاطر وزن کمتری که دارند برای دور زدن دور درختان کاربر را اذیت نمیکنند.

تیلرهای موجوددر بازار ایران از این دسته همگی ساخت چین بوده و در هنگام خرید باید به برند های معتبر چینی و ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی آنها در ایران توجه بالایی داشت.

 

کولتیواتور  5.5 اسب دیزلی

تیلر هایی با موتور مدل 170f با قدرت 5.5 اسب بخار و موتورهای 178fb با قدرت 5.8 اسب بخار میباشد. سوخت این موتورها گازوئیل میباشد

گیربکس تیلر های 170f مدل 900 میباشند که سیستم انتقال قدرت بین موتور و گیربکس توسط تسمه انتقال می یابد و گیربکس و تیغه ها توسط زنجیر به هم متصل هستند.

گیربکس تیلر های 170fb مدل 1000 میباشند که سیستم انتقال قدرت آنها تماما گیربکسی(چرخ دنده ای) میباشد. همچنین گیربکس آنها دارای شافت P.T.O (شافت هرزگرد خروجی گیربکس جهت استفاده های کاربردی مانند نصب سمپاش,ژنراتور و...)

همچنین تعداد دنده های این دستگاه 3 دنده است که دو دنده جلو یک دنده عقب میباشد.

تیلرهای موجوددر بازار ایران از این دسته همگی ساخت چین بوده و در هنگام خرید باید به برند های معتبر چینی و ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی آنها در ایران توجه بالایی داشت.

 

کولتیواتور های کوچک بنزینی

این نمونه تیلرها به چند دسته تقسیم می شوند:

1.کولتیواتور  7 اسب بنزینی با انتقال قدرت گیربکسی همراه با چرخ

2.کولتیواتور  6.5اسب بنزینی با انتقال قدرت تسمه ای همراه با چرخ

3.کولتیواتور  6.5 اسب بنزینی با انتقال قدرت تسمه ای بدون چرخ

4.کولتیواتور  6.5 اسب بنزینی با انتقال قدرت تسمه ای همراه با چرخ کوچک فرقونی برای حمل و نقل

1. کولتیواتور  7 اسب بنزینی با انتقال قدرت گیربکسی همراه با چرخ دارای موتور 7 اسب بنزینی طرح هوندا میباشند و گیربکس مدل 1000 و همچنین شافت P.T.O همراه با لاستیک سایز 400 در رینگ 8 مناسب برای باغ های شخصی با مساحت های کم و درختان نو پا یا کار در گلخانه با عرض کارهای کوچک.

2. کولتیواتور  6.5اسب بنزینی با انتقال قدرت تسمه ای همراه با چرخ دارای موتور 6.5 اسب بنزینی طرح هوندا میباشند و گیربکس مدل 900 میباشد.سیستم انتقال قدرت آنها تسمه ای است.همراه با لاستیک سایز 400 در رینگ 8 مناسب برای باغ های شخصی با مساحت های کم و درختان نو پا یا کار در گلخانه با عرض کارهای کوچک.

3. کولتیواتور  6.5 اسب بنزینی با انتقال قدرت تسمه ای بدون چرخ  با موتور 6.5 اسب بنزینی طرح هوندا میباشند و گیربکس مدل 900 میباشد. سیستم انتقال قدرت آنها تسمه ای است همراه با لاستیک کوچک پشت دستگاه برای حمل و نقل  آسان دستگاه.مناس برای باغ های شخصی با مساحت های کم و درختان نو پا یا کار در گلخانه با عرض کارهای کوچک.همچنین این تیلر بهترین انتخاب برای کسانی است که در شیب تند یا در باغ های انگور کار میکنند میباشد.

تیلرهای موجوددر بازار ایران از این سه دسته همگی ساخت چین بوده و در هنگام خرید باید به برند های معتبر چینی و ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی آنها در ایران توجه بالایی داشت.

4. کولتیواتور  6.5 اسب بنزینی با انتقال قدرت تسمه ای همراه با چرخ کوچک فرقونی برای حمل و نقل

اگر به دنبال تیلرهای چینی موجود در بازار نیستید و میخواهید تیلرهای اروپایی با کیفیت بالا را خریداری کنید این دسته از تیلرها انتخاب خوبی برای شما میباشد.

این تیلر ها معمولا با موتور های هوندا اصل یا برند های معتبر اروپایی یا آمریکایی ارائه میگردد.سیستم انتقال قدرت آنها تسمه ای از موتور به گیربکس و توسط زنجیر به چرخ ها انتقال می یابد.

حمل و نقل این دستگاه ها توسط چرخ کوچکی که درجلوی تیلر تعبیه شده انجام گرفته که شبیه به جابه جاییه فرقون میباشد.

این تیلر قابلیت نصب تیلر و شافت P.T.O ندارد و فقط جهت پاکنی باغ ها و دور درختان میباشد.همچنین جهت کار در باغچه بلوارهای شهری مناسب بوده و به علت وزن کم و کیفیت بالای ساخت بهترین انتخاب برای پیمانکاران فضای سبز میباشد.

 

تیلر کولتیواتورهای  BCSایتالیا

این نوع دستگاه ها در اصل تیلر های چند منظوره ای میباشد که با عوض کردن هد آن میتوانید کارایی های متفاوتی را از آنها داشته باشید.

این تیلر ها دارای گیربکس های متنوع بوده که بر خلاف تیلر های چینی که در هنگام کار باید چرخ های آن را خارج کرده و تیغه را  نصب کنید روی دو چرخ خود بوده و هد کولتیواتور آن پشت دستگاه نصب شده و کار پاکنی را انجام میدهد در واقع این دستگاه یک مینی تراکتور دو چرخ میباشد.

گیبرکس این دستگاه ها در مدل های مختلف تعداد دنده های مختلفی دارند

تیلر BCS مدل 728: تعداد 6 دنده دارد که سه تا در جلو سه تا در عقب میباشد.3 دنده جلو جهت دروگر استفاده شده و سه دنده عقب جهت هد کولتیواتور.

تیلر BCS مدل 740:تعداد 7 دنده دارد که 4 تا جلو و 3 تا دنده عقب میباشد.

همچنین این تیلر  دارای قفل دیفرانسیل بوده که در هنگام چرخیدن دور درخت یا دور زدن کامل عملکردی شبیه بلدوزر داشته و کاربر بدون هیچ سختی یا فشاری میتواند با آن دور درخت دور بزند.

تیلر BCS مدل 720: تعداد 5 دنده دارد که سه تا جلو و 2 تا دنده عقب میباشد.

این دستگاه دارای قفل دیفرانسیل نمیباشد.

موتور دستگاه های BCS  قابل ارائه به صورت بنزینی و دیزل میباشد با قدرت های مختلف با انتخاب کاربر اما موتور معمول نصب شده روی این دستگاه ها موتور هوندا 6.5 اسب بنزینی یا موتور 7 اسب دیزل مدل 178F یا 178FA میباشد.

ارسال دیدگاه